niedziela, 5 sierpnia 2012

50 rocznica śmierci Marilyn Monroe

Dziś mija 50 rocznica śmierci aktorki Marilyn Monroe. 5 sierpnia 1962 roku znaleziona została martwa w swoim pokoju. Przez wiele lat snuto przypuszczenia na temat przyczyn jej śmierci?. Wietrzono przy tym spisek. Podejrzewano, że może za tym stać ktoś z otoczenia prezydenta Kennedy'ego, z którym rzekomo miała romans?. Jak było naprawdę tego się nie dowiemy. Zawsze ktoś wymyśli jakąś teorię spiskową.

Nie mniej jednak Marilyn należała do jednych z najpiękniejszych kobiet świata. Była symbolem seksu i kobiecości. Gdy dzisiaj patrzę sobie na modelki i jej zdjęcia myślę sobie, że tak właśnie jak ona powinny wyglądać. Miała wspaniałą figurę i ten mój ulubiony pieprzyk na twarzy tak jak Cindy Crawford czy INNA.
Zagrała w 33 filmach, ale ja pamiętam ją w jednym szczególnym. Mianowicie "Mężczyźni wolą blondynki". Przypominam sobie słynną scenę filmową z jej udziałem. Marilyn podchodzi do jakiegoś kanału i pęd powietrza unosi jej sukienkę. Na tamte czasy był to prawdziwy skandal i szok. Kobiety nie pokazywały jeszcze tak wiele. Marilyn w tym względzie zrobiła pewien krok do przodu. W swoich czasach przez jednych była kochana przez innych nienawidzona. Jednakże popularnością dorównywała Elvisovi Presleyowi. Nie wiem tylko czy znali się osobiści i mieli ze sobą romans?. Gdyby tak byliby szczególną parą show biznesu. To Bóg i Bogini jak Zeus I Hera.
Marilyn Monroe
Marilyn