środa, 8 sierpnia 2012

Prostytutki mają prawo korzystać z Motelu!

Podczas, gdy my Polacy żyjemy w kraju o głęboko katolickim systemie wartości, który nie dopuszcza nawet myśli na temat możliwości zalegalizowania prostytucji o tyle są kraje, w których jest ona całkiem legalna. Czytam ja sobie dzisiaj, że w australijskim stanie Queensland nie tylko, że prostytucja jest legalna to jeszcze panie świadczące takie usługi mają pełne prawo świadczyć je w pokojach motelowych. No tak przecież zazwyczaj z usług prostytutek korzystają kierowcy TIR-ów i albo robią to w motelu, albo na parkingu w kabinie pojazdu.
Sąd stanu Queensland orzekł, że właściciel motelu nie może odmówić prostytutce skorzystania z pokoju, gdyż uważane to będzie za przejaw dyskryminacji seksualnej!
Australijczycy mają zagwarantowane prawo do aktywności seksualnej!
Obawiam się, że w Polsce większość społeczeństwa nawet nie wie, co to takiego?. Jakiś czas temu oglądałem film dokumentalny na temat prostytucja w USA. Tam jest ona nielegalna, ale też klienci korzystający z takich usług narażeni są na sankcje karne. Oba te kraje należą do brytyjskiej strefy kulturowej. Wywodzą się z tego samego systemu wartości a tutaj proszę jakie różnice. Dosłownie, aż mnie zatkało.
Z drugiej strony wolność seksualna w tym wypadku narusza jednak prawo własności. Przecież właściciel motelu nie musi zgadzać się na wszystko. Motel może mieć regulamin i trudno na przykład, aby w czasie, gdy w takim obiekcie przebywa wycieczka szkolna w pokoju obok mogła odbywać się orgia seksualna?. No cóż, nie wiem jak to ma być rozwiązane, ale mnie się to nie podoba.
Girl