środa, 22 sierpnia 2012

UFO na Marsie

Mamy kolejną sensację z kręgów rzeczy dziwnych a dotyczy ona oczywiście obecnej misji NASA na Marsie, czyli łazika Curiosity – po polsku Ciekawość. Jak donoszą fachowcy zajmujący się badaniem nieznanych zjawisk fizycznych i przyrodniczych już pierwszego dnia misji łazik odkrył niezidentyfikowane obiekty mogące świadczyć o tym, że nie tylko on bada Marsa.


W tym wypadku od razu pojawili się sceptycy i entuzjaści dziwnych teorii. Jedni twierdzą, że mamy do czynienia ze znanymi wadami fotografii cyfrowej, czyli tzw. „one-pixel sized image anomalies”. Tłumacząc to na polski „jednopikselowe anomalie obrazu”.

W jednym i drugim wypadku brzmi dziwnie. Natomiast drudzy od razu stwierdzili, że są to obiekty obcych. Kto ma rację?. Nie wiadomo. Morał z tego jest taki, że na temat tej planety wciąż niewiele wiemy. Nasze badania są w rzeczy samej stosunkowo skromne. Życzyłbym sobie i mam nadzieję, że nie tylko ja, aby politycy mniej pieniędzy wydawali na zbrojenia i wojny a więcej na badania i eksplorację kosmosu. 

Obecny poziom naszych misji kosmicznych jest wręcz żenujący biorąc pod uwagę możliwości, jakie daje nam współczesna cywilizacja. Po raz pierwszy na księżycu człowiek wylądował 40 lat temu i po raz ostatni. Mijają dziesięciolecia a wciąż nie ma kolejnych misji załogowych na ten najbliższy nam glob. Podróż na Marsa wydaje się być jeszcze odleglejsza. 

Może, gdyby nagłośnić w mediach tego typu przypadki wywołałyby one w ludziach większą ciekawość poznania obcych światów i tym samym przyczyniło się do zwiększenia wydatków na badania kosmiczne?. Pamiętam, że kilka miesięcy temu czytałem ciekawy artykuł dotyczący rzekomego statku obcych znajdującego się na ciemnej stronie księżyca, a który to rzekomo stoi tam od miliarda lat. 

Widziałem zdjęcia owego obiektu, ale nie jestem pewien czy to, aby czasami nie jest zwykła skała?. Gdybym mógł polecieć i przyjrzeć się z bliska lepiej bym to ocenił. Wracając do tego tajemniczego „one-pixel…” zastanawiam się, czemu nasza fotografia cyfrowa jest na tak kiepskim poziomie technicznym, bo taki wniosek z tego wypływa?. 

Wypadałoby wysyłać w takie misje nieco lepszy jakościowo sprzęt cyfrowy, aby potem nie było żadnych nieporozumień i dywagacja na temat UFO. 
Źródło i FOTO.