środa, 3 października 2012

Agnieszka Radwańska walczy w Pekinie.

Radwańska w Pekinie 2012

Trwa turnee tenisistek po Azji. W tym tygodniu rywalizacja toczy się w Pekinie stolicy ChRL. W środę nasza Isia spotkałą się z 31-letnią Hiszpanką L. Dominguez Lino. Pierwszy raz widziałem w grze tę zawodniczkę i niewiele jakoś mogę o niej ciekawgo powiedzieć. Jednak sprawiła Agnieszce sporo kłopotów. Pojedynek trwał dosyć długo i dopiero po trzech setach 2:6 6:1 6:4 zakończył się zwycięstwem naszej zawodniczki. Początkowo bałem się, że Agnieszka przegra. W ostatnim secie było 3:1 i 4:2 dla Hiszpanki. Na szczęście Radwańska pokazała klasę i nie dała się pokonać. Walczyła mądrze stosując swoje sprawdzone chwyty. Jednak, gdyby Dominguez Lino była młodsza to kto wie jak by się skończyło?. Widać było pod koniec, że jest zmęczona.
W Pekinie nasza Isia broni tytułu wywalczonego przed rokiem. Jednak jak widziałem jej rywalki są w dobrej formie. Odpadły wprawdzie obie Serbki Ivanović i Janković, ale Szarapowa w pjedynku piękności pokonała Soranę Cirsteę. W następnej rundzie Isia spotka się na pewno z Chinką, którą wyłoni jutrzejsze spotkanie. Nie ukrywam, że liczę na zwycięstwo.