niedziela, 30 grudnia 2012

Epidemia na wycieczkowcu.

Na znanym luksusowym wycieczkowcu "Queen Mary 2" wybuchła epidemia rozwolnienia. Ponad 200 osób przebywających na pokładzie w czasie rejsu po Karaibach dostało silnych objawów biegunki spowodowanych przez wirusy.

Gdy u nas zima bogaci tego świata wypoczywają na wodach ciepłego jeszcze Morza Karaibskiego w luksusowych warunkach. Szykując się do powitania nowego roku na morzu spotkała ich taka niemiła niespodzianka nie wliczona w cenę rejsu.

Widać atrakcje na wycieczkowcu zawsze się znajdą. Na pokładzie przebywa 2600 pasażerów i 1250 członków załogi, którzy mają podróżującym zapewnić wysoki komfort usługi. Jednak wredne wirusy zadecydowały inaczej sprawiając, że ponad 200 pasażerów będzie wspominało ten rejs z zupełnie innej perspektywy.

Wypłynęli 22 grudnia, aby 3 stycznia zawinąć do portu w Nowym Jorku, co w obecnej sytuacji może być stosunkowo problematyczne.

W pewnych wypadkach armator ma prawo wprowadzić kwarantannę, która uniemożliwi przybicie do portu do czasu aż zejście na ląd podróżnych nie będzie stanowiło zagrożenia epidemiologicznego. To może oznaczać, że turyści nawet ci zdrowi pozostaną na pokładzie dłużej niż zakładali.

Queen Mary 2