niedziela, 30 grudnia 2012

Nokaut Justyny.

Tour de Justyna.

Kolejny etap zmagań w cyklu Tour de Ski przyniósł polskim kibicom ogromną radość. W biegu pościgowym na 10 kilometrów stylem klasycznym wygrała nasza Justynka z czasem 25:01.04. Druga Therese Johaug przybiegła ze stratą 41.4 sekundy.

Był to prawdziwy nokaut, który pozwolił naszej Kowalczyk zająć pierwsze miejsce w całym cyklu po dwóch etapach. We wtorek w Szwajcari odbędzie się sprint techniką dowolną. Zawodniczki jadą do miejscowości rodzinnej Dario Cologna, który w zeszłym roku wygrał Puchar Świata.

Miło było oglądać ten wyścig, bo początek sezonu był fatalny w jej wykonaniu. Trudno powiedzieć czy to rzeczywiście ogromna zwyżka formy, bo nie staruje Bjoergen, więc nie ma żadnego punktu odniesienia.

Norweżka obecnie skupiła się jedynie na przygotowaniach do mistrzostw świata i dopiero tam dwie megazawodniczki pokażą swoje możliwości.

Pozostałe Polki Kubińska i Maciuszek  przybiegły na 56 i 67 miejscu ze stratą ponad 4 minut do liderki. Niestety, ale są to wyniki fatalne i prawdopodobnie wkrótce wycofają się z rywalizacji?. W klasyfikacji drużynowej jesteśmy na ostatnim 10 miejscu.

Dzisiaj Justyna odniosła 11 etapowe zwycięstwo, które niestety nie zalicza się do ogólnej klasyfikacji, w której Polka ma zaliczonych 23 sukcesy. Łącznie by to dało aż 34.