wtorek, 25 grudnia 2012

Tour de Ski 2012 faworyci.

Cały sportowy świat dostał szoku, gdy okazało się kilka dni temu, że faworytka numer jeden do wygrania cyklu Marit Bjoergen nie weźmie udziału w zawodach z powodu problemów zdrowotnych.

W czasie treningu wykryto nieprawidłowości związane z działaniem układu krążeniowego. Serce biło za szybko i z tego powodu trafiła do szpitala na badania. W poniedziałek w wigilię rozpoczęła na nowo treningi, ale zaopatrzona w specjalną aparaturę do monitorowania pracy serca.

Dzisiaj pojawiło się oświadczenie Therese Johaug, która poinformowała, że bierze na siebie odpowiedzialność za sukces Norwegii w tej dyscyplinie. Do tej pory żaden reprezentant tego kraju nie wygrał w tej imprezie ani wśród kobiet ani wśród mężczyzn.

Pod nieobecność Marit Bjoergen niewątpliwie to właśnie Johaug będzie główną konkurentką naszej Justyny Kowalczyk. Wśród innych faworytek wymienia się Amerykankę Randall i Szwedkę Kallę, ale bez wątpienia mocne mogą być, w tym roku Rosjanki, które na początku sezonu prezentowały bardzo dobrą formę.

Zwycięstwo w imprezie będzie w dużej mierze zależało od startów w sprintach. Jeżeli Justyna na nich nie straci i wyruszy jako pierwsza do finałowej rozgrywki zapewne zwycięży?.
Zobaczymy jak nasza zawodniczka się przygotowała a start już 29 stycznia.