środa, 23 stycznia 2013

Masako Mizuni przepis na młodość.

Nie wiem czy to czasami nie jest taki żart, ale przeczytałem ostatnio bardzo ciekawy moim zdaniem artykuł dotyczący pewnej Japonki, która rzekomo odkryła cudowny sposób na to, aby wyglądać długo młodo?.

Wiadomym jest, że społeczeństwo japońskie starzeje się w szybkim tempie i już teraz jest tam więcej osób po 60 niż dzieci. Japonia to też kraj z ogromną liczbą 100-latków. W żadnym innym nie ma tylu starszych ludzi.

Niewątpliwie dużym szokiem musiało być ogłoszenie przez 45-letnią kobietę imieniem Masako odkrycia cudownego środka zapewniającego długo młody wygląd. Jeśli to nie żart, to gratuluję sukcesu.

Ten cudowny środek to zapewne genetyczne uwarunkowania, gdyż jak się chwali, kobieta nie stosuje żadnych specjalnych kremów ani medykamentów. Jedynie pije dużo wody, śpi oraz jada zdrowe 4 posiłki dziennie z dużą ilością warzyw i owoców.

Ma 20-letnią córkę, ale patrząc na nie nie widać różnicy. Wyglądają niemal jak siostry. U siebie w kraju Masako stała się wręcz ikoną dla kobiet w średnim wieku. Każdy chce jak najdłużej zachować młody wygląd. Wiele firm farmaceutycznych i ośrodków badawczych prowadzi prace, których celem jest wydłużenie nie tylko życia, ale też młodzieńczego wyglądu.

Dzisiaj to jeszcze jest fikcja, ale w dalszej przyszłości ludzie mogą dożywać nawet 200 lat. Teoretycznie jest to biologicznie możliwe. Papugi czy żółwie potrafią żyć tak długo. Gdybyśmy mogli podróżować w czasie i przenieść się do XXV wieku to zapewne zobaczylibyśmy wielu 100-latków wyglądających bardzo młodo.

Ślub zadbanego o nienagannej sylwetce 140-latka z młodo wyglądającą 80-latką zapewne nie będą należeć do rzadkości?. Nauka szykuje dla nas wiele niespodzianek a klucz do rozwiązania tajemnicy młodości leży zapewne w genach i odpowiednio dobranych nanotechnologiach.

Masako Mizutani
Masako Mizutani.
Masako Mizutani