wtorek, 22 stycznia 2013

Sandra i Modern Talking w Łodzi.

Zarówno Sandra jak i Modern Talking to ikony muzyki lat 80 ubiegłego wieku. Przez wiele lat ludzie wprost szaleli na tle tych wykonawców. Przez jednych uwielbiani przez innych znienawidzeni stali się gwiazdami, których blask nigdy nie przemija.
Do tej pory mają wiernych fanów na całym świecie a ich muzyka nader często pojawia się w radiu i telewizji. Nadal zarówno młodzi jak i starzy lubią sobie posłuchać melodyjnych piosenek w ich wykonaniu.


Zaczynali mniej więcej w tym samym czasie. Sandra piosenką "Maria Magdalena" a Modern Talking "You're my heart, you're my soul". Nie było imprezy czy dyskoteki, na której nie leciały by przeboje tych znakomitych wykonawców. Przyznam, że i ja lubiłem sobie posłuchać zwłaszcza Modern Talking, gdy w latach 90 kupiłem sobie kasetę magnetofonową z ich piosenkami "Back for Good". 
Problem z MT był taki, że oni często się ze sobą kłócili i rozstawali, aby potem ponownie do siebie wrócić. Właściwie był to duet Dieter Bohlen i Thomas Anders. Ten pierwszy po rozstaniu się z grupą utworzył własną Blue System przez fanów dyskoteki tak samo popularną jak MT.

Dodam, że zarówno Sandra jak i Modern Talking to artyści z Niemiec. W latach 80 i 90 ubiegłego wieku artyści z tych krajów dominowali na europejskiej scenie muzycznej w tym w Polsce. Oczywiście oboje pochodzą z RFN, albowiem wtedy jeszcze Niemcy były podzielone na dwa wrogie sobie państwa.

W lutym 2013 roku w Walentynki MT i Sandra wystąpią w łódzkiej Atlas Arenie. Warto się wybrać na ich koncert i posłuchać piosenek, które w żaden sposób się nie zestarzały.
Mam taką cichą nadzieję, że to nie jedyne gwiazdy lat 80's, które zwitają do Polski. Łódź w ostatnim czasie a zwłaszcza Atlas Arena często goszczą muzyką z różnych stron świata. Imprezy sportowe nie przynoszą właścicielom hali tak dużych zysków jak muzycy. No cóż w poniedziałek 21 stycznia mecz rozgrywały tam siatkarki Budowlanych. Zespół z ekstraklasy a na trybunach niemal pustki.
Łodzianie chyba bardziej wolą kulturę niż sport?. 


Modern Talking