sobota, 26 stycznia 2013

Schlierenzauer wygrywa w Vikersund.


Sobotnie zawody w lotach narciarskich wygrał lider klasyfikacji generalnej Gregor Schlierenzauer przed Simonem Ammanem i Robertem Krańcem. Było to jego 46 zwycięstwo w karierze, co sprawiło, że ten 23-letni skoczek wyrównał rekord Matti Nykanena.

Z Polaków najlepszy był Kamil Stoch, który rezultatem 232,5 metra wyrównał rekord Polski Piotra Żyły i zajął 5 miejsce. Na 6 wylądował Piotr Żyła, który awansował z 11 miejsca po pierwszej serii.

Pozostali Polacy zajęli dalsze miejsca. Maciej Kot uplasował się na 16 pozycji poprawiając dwukrotnie swój rekord życiowy, który obecnie wynosi 207 metrów. Grzegorz Miętus był 25 a 32 Rafał Kubacki. To dobre rezultaty zważywszy, że za miesiąc rozpoczynają się mistrzostwa świata.

Kibice liczą, że wzrost formy oznaczać będzie dobre rezultaty na mistrzostwach. Również Amman spisuje się obecnie wyśmienicie i może być we Włoszech postrzegany, jako jeden z faworytów do medali.

Można pogratulować Gregorowi tak znakomitego wyniku. Nasz Adam Małysz wierzymy, że był najlepszym skoczkiem świata, ale to Schlierenzauer ma więcej zwycięstw niż on a wkrótce każdy inny zawodnik.