niedziela, 3 lutego 2013

Karnawał w Wenecji 2013 rozpoczęty.

Tegoroczny karnawał jest wyjątkowo krótki. W czwartek 7 lutego będziemy sycić się pysznymi pączki z okazji tzw. “tłustego czwartku”. Natomiast dzisiaj w niedzielę w obecności blisko 70 tysięcy gości w Wenecji zainaugurowano tegoroczny karnawał.

W samo południe otworzył go tradycyjny “Lot Anioła”, którą w tym roku była 20-letnia studentka Marta Finotto z Wenecji. Skoczyła z dzwonnicy na placu Świętego Marka ubrana tylko w czerwono-czarną suknię nazwaną Moulin Rouge na cześć słynnego francuskiego kabaretu, o którym kilka lat temu nakręcono w Hollywood film z Catherine Zeta-Jones.

Uczestnicy imprezy powitali Martę w przebraniu z obowiązkowymi w tym dniu maskami i w strojach dożów i weneckiej arystokracji. Wśród widzów znaleźli się również chętnie odwiedzający to miasto turyści z Polski.

W tym roku zabawa odbywa się pod hasłem “Żyj kolorowo” nawołującym do tolerancji na tle odmienności seksualnych. Głównym punktem ceremonii był “orszak Marii” złożony z młodych dziewcząt wybranych spośród mieszkanek miasta nad zatoką. Szkoda tylko, że u nas w Polsce ludzie nie potrafią się bawić tak jak tam, ale trzeba pamiętać, że u nas jeszcze mróz trzyma a tam mamy temperaturę co najmniej 10 stopni Celsjusza, która lepiej służy zabawie.

Można oczywiście zorganizować kulig, ale miastowi rzadko kiedy się tak bawią.

carnaval venezia
Przebierańcy