sobota, 2 lutego 2013

Miss Polonia 2012 wybrana.

Oglądałem sobie konkurs Miss Polonia 2012, który odbył się 2 lutego w Warszawie a transmitowany w programie 2 TVP. Wzięło w nim 19 z zapowiadanych 20 dziewcząt z całej Polski. Mnie najbardziej podobała się Anna Markowska. Program prowadzili Edyta Herbuś w ślicznej czerwonej sukience podkreślającej jej sylwetkę oraz Maciej Kurzajewski komentator sportowy znany także z prowadzenia “Kocham Cię, Polsko!”.

Dziewczyny wystąpiły na początek w luźnych sukienkach a następnie w seksownie wyglądających zielonych bikini. Stosunkowo szybko wyeliminowano 7 kandydatek i pozostało ich 12 rywalizujących ze sobą o 5 finałowych miejsc. Następnie zaśpiewał zespół Afromental, za którym nigdy nie przepadałem, więc i tym razem czułem się rozczarowany ich występem. Nie wiem czy nie lepiej byłoby zaprosić jakąś mniej kontrowersyjną gwiazdę o muzyce, którą większa część publiki byłaby wstanie wysłuchać bez zrzędzenia?.

Zwyciężczynie wybierali widzowie wysyłając SMS-y. Każdy, kto wysłał miał okazję wygrać nagrodę w wysokości 10000 złotych.

Szczerze powiedziawszy to Edyta Herbuś nie spisała się w charakterze prowadzącej. Maciej był świetny, ale Edyta wybitnie sobie nie radziła. Ona pięknie wygląda, ale mistrzem ceremonii nie jest i chyba nie będzie?.

Aleksandra Szczęsna, Żaneta Płudowska, Katarzyna Oracka, Patrycja Dorywalska, Paulina Krupińska awansowały do ścisłego finału i jak zapowiadałem Łodzianka Natalia Piguła nie dała rady awansować do ścisłego grona walczących o koronę. W tym roku o koronę walczyły głównie reprezentantki województwa mazowieckiego. W finale było ich aż cztery!.

Po zakwalifikowaniu dziewczyn do finału na scenie pojawiła się Edyta Górniak, która zaśpiewała swój anglojęzyczny przebój w towarzystwie kilku tancerzy, którzy skutecznie ją przesłaniali z niewiadomego powodu.

Intuicja podpowiadała mi, że wygra z numerem 13 Aleksandra Szczęsna pracująca, jako modelka od kilku lat. Niestety, ale została jedynie II vice Miss. Pierwszą została natomiast Żaneta Płudowska a zwyciężyła z numerem 20 przedstawicielka województwa mazowieckiego Paulina Krupińska.

Paulina Krupińska Miss Polonia 2012.

Paulina Krupińska 

Aleksandra Szczęsna

 

Edyta Herbuś