niedziela, 17 lutego 2013

Monika Hojnisz szczęśliwa medalistka mistrzostw świata.

Zakończyły się rozgrywane w Nowym Mieście na Morawach Mistrzostwa Świata w Biathlonie. W ostatniej konkurencji biegu masowym pań drugi medal dla Polska a pierwszy dla siebie zdobyła nasza 22-letnia jeszcze juniorka Monika Hojnisz.

Pomimo jednego pudła na przedostatnim strzelaniu udało jej się dobiec na trzecim miejscu zdobywając w ten sposób brąz.

Pierwsza przybiegła Domraczewa a druga Berger. Pozostałe Polki również spisały się dobrze. Krystyna Pałka była 7 a Weronika Nowakowska 12. Po drugim i trzecim strzelaniu Pałka wybiegała ze strzelnicy na pierwszym miejscu, ale że słabiej dzisiaj biegła pomimo jednego pudła spisała się gorzej niż rewelacyjna Monika.

Szkoda, że w sztafecie naszym paniom poszło fatalnie, bo zajęły dopiero 9 miejsce, ale widać było, że fatalna postawa strzelecka Magdy Gwizdoń również dzisiaj nie mogła przynieść nam medalu. Gdyby startowały tylko trzy zawodniczki, to co innego. Tutaj bylibyśmy faworytami.

Łącznie na wszystkich mistrzostwach świata w biathlonie nasza reprezentacja do tej pory zdobył 12 medali. Jeden złoty, pięć srebrnych i sześć brązowych.

Monika Hojnisz pojedzie teraz do Bułgarii na Mistrzostwa Europy zawodników do lat 26 i ma szansę na medal.