sobota, 30 marca 2013

David Beckham najbogatszym sportowcem świata.

Trudno powiedzieć dlaczego, ale David Beckham piłkarz rodem z Anglii został najbogatszym sportowcem świata?. Owszem piłka nożna jest popularna, ale przecież jest tylu sławnych piłkarzy szczególnie z Brazylii, którzy także mają duże dochody, więc czemu on?.

Tak właściwie nie jest on znowu aż tak wybitnym piłkarzem. Wielu innych może poszczycić się dużo lepszymi wynikami w sportowej karierze. Ten 37-letni piłkarz prywatnie mąż Victorii Beckham obecnie gra w PSG. Jego majątek jest szacowany na 175 mln funtów a zatem nie tak dużo. W 2012 zarobił aż 13,3 mln funtów. To też nie jest znowu tak dużo choć wychodzi to na 36 tys. dniówki.

Wielu artystów w randze aktora czy wokalisty zarabia dużo większe pieniądze. Nie mniej jednak duża część dochodów Davida pochodziła wcale nie z kontraktów za grę lecz z reklam. To on właśnie był twarzą kampanii Adidasa.

Trzeba jednak przyznać, że jego żona zarabia trochę więcej niż on, ale dla niego chyba nie jest to frustrujące?.

Dla przykładu dodam też, że drugi w klasyfikacji Lionel Messi z FC Barcelona dysponuje majątkiem zaledwie 115,5 mln funtów. Który z nich jest lepszym piłkarzem nie trudno chyba zgadnąć?. W życiu tak już bywa, że o powodzeniu decydują warunki fizyczne. Te zaś u Davida są wręcz doskonałe. On zarabia nie kopaniem lecz twarzą. To dowodzi, że sport nie jest tak naprawdę przepustką dla każdego.

Możesz mieć ambicje i umiejętności, ale  tak najważniejsza jest prezencja. Wśród najbogatszych piłkarzy nie ma takich, których wygląd by odstraszał. Trochę inaczej było choćby w NBA. Tam jednym z najbogatszych koszykarzy był Denis Rodman – bardzo ekscentryczny zawodnik. No, ale Ameryka na tle Europy trochę się różni. To inna kultura.

Wśród polskich piłkarzy nie ma nikogo, kto mógłby się pochwalić dochodami choćby z pierwszej 100 rankingu.

David Beckham, PSG