piątek, 29 marca 2013

Drony nad Nowym Jorkiem.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości i to tej już bliższej nad miastami takimi jak Nowy Jork będą krążyć bezzałogowe samoloty zwane dronami, aby szpiegować obywateli. Obecnie kamery są rozmieszczone w sposób stacjonarny, ale burmistrz NY już zapowiedział, że obywatele muszą się spodziewać iż już wkrótce po niebie krążyć będą bsl z kamerami.

Jednocześnie zastrzegł, że nie ma powodów do niepokoju i jest to naturalna kolei rzeczy, aby to co teraz używa tylko armia znalazło się w rękach policji czy służb ratunkowych. Nikt nie będzie używał ich w celach bojowych a jedynie po to, aby chronić obywateli i ich mienie.

Drony w porównaniu z samolotami czy śmigłowcami są dużo tańsze w użytkowaniu. Ich rozmiary są też dużo mniejsze a zatem mogą śledzić poczynania złoczyńców w sposób dla nich niezauważony i szybko informować odpowiednie władze o niebezpieczeństwie.

Tylko patrzeć, gdy łowcy zdjęć zaczną robić już nie UFO lecz bsl fotki.

Być może my w Polsce też już za jakiś czas ujrzymy nad naszymi głowami samolociki?. Nasi studenci w ostatnim czasie opracowali kilka udanych i do tego nagrodzonych na światowych wystawach projektów takich pojazdów. No cóż, pożyjemy zobaczymy.