wtorek, 12 marca 2013

Telekamery 2013 rozdane.

W tym roku najbardziej wyróżniona może czuć się telewizja publiczna. Choć ludzie na nią narzekają od lat to czytelnicy jednego z pism przyznali jej kilka nagród w plebiscycie Telekamery 2013.

Było kilka kategorii, ale gros nagród przypadło właśnie osobom związanym z TVP i tak najlepszym prezenterem informacji uznano Krzysztofa Ziemca. Tu składam gratulację, bo wygrał ze znakomitymi koleżankami. Widać publiczność go lubi a w szczególności kobiety, które głównie głosują.

Krzysztof Ziemiec

Osobowością telewizyjną roku został prowadzący teleturniej “Jeden z dziesięciu” Tadeusz Sznuk. Dodam, że jest to mój ulubiony teleturniej. Oglądając go czuję się trochę jak Geek. I tak naprawdę dla takich osób jest adresowany a pan Tadeusz prowadzi go znakomicie z takim specyficznym poczuciem humoru, który bardzo sobie cenię.

Najlepszym programem interwencyjnym został “Magazyn Ekspressu Reporterów”, który szczerze powiedziawszy jakoś tak nie oglądam.

Najlepszym komentatorem sportowym wybrano pochodzącego z Przemyśla Przemysława Babiarza. Dzisiaj widziałem go w programie “Pytanie na Śniadanie”, w którym opowiadał na temat swoich oczekiwań dotyczących wyboru papieża. Przyznam, że jest to jeden z lepszych komentatorów choć zdarza mu się czasami w trakcie transmisji gadać coś od rzeczy, ale ogólnie większych wpadek z jego udziałem nie zauważyłem.

 

Najlepszym programem rozrywkowym został “Kabaretowy Klub Dwójki” i tak naprawdę to nie ma on dla siebie zbyt dużej konkurencji, więc tutaj wybór był moim zdaniem oczywisty.

Złotą Telekamerę otrzymał także a jakże najpopularniejszy program ostatniej dekady “Jaka to Melodia” Roberta Janowskiego. Trudno zliczyć ile tak dokładnie ten program otrzymał nagród?.

Tak więc telewizyjna publiczna mimo wielu negatywnych komentarzy pod swym adresem zdobyła naprawdę bardzo wiele nagród. A czy to odbije się na jakości to zobaczymy, bo widzowie nagradzają, ale widzowie też oczekują i tutaj dla TVP jest spore wyzwanie na kolejny rok?.

Pozostałę stacje przegrały z kretesem a największym przegranym jest oczywiście TVN, które zdobyło tylko jedną jedyną nagrodę.