sobota, 16 marca 2013

W Indiach zgwałcono Szwajcarkę.

Wszyscy chyba mamy świeżo w pamięci wydarzenia z grudnia 2012 gdy w stolicy Indii 6 mężczyzn zgwałciło i zabiło studentkę. Kierowca feralnego autobusu niedawno popełnił samobójstwo w więzieniu.

Dziś świat obiegła wiadomość, że 8 mężczyzn w stanie Madhya Pradesh zgwałciło na oczach męża jego 39-letnią żonę ze Szwajcarii.

Madhya Pradesh

Powyższe sytuacje każą się bardzo poważnie zastanowić na temat bezpieczeństwa kobiet w Indiach. Mąż kobiety został brutalnie pobity. Widać z tego, że sytuacja od grudnia wcale nie uległa poprawie. Rząd Indii niewiele robi, aby zapewnić bezpieczeństwo już nie tylko miejscowym kobietom, ale też turystom.

Indie należą do szybko rozwijających się państw. Silnie rozbudowuje się przemysł, ale turystyka nadal stanowi główne źródło dewiz. Tego typu sytuacja może zniechęcić ludzi szczególnie z Europy i USA do podróży do tego kraju.

Wspomniana para została zaatakowana przez ośmiu wieśniaków uzbrojonych w kije. Podróżowała sama na rowerach, spędzając tam wakacje. Niedaleko miasta Datia skończyła się ich podróż. To nie jest pierwszy przypadek ataku.

Oglądałem jakiś czas temu program kulinarny Roberta Makłowicza, który zachęcał do podróży do Indii a czytając takie rzeczy mam wątpliwości czy rzeczywiście warto?.