piątek, 5 kwietnia 2013

Krystyna Mazurówna nominowana do Wiktorów 2013.

W kategorii osobowość telewizyjna tegorocznych Wiktorów nominację uzyskała Krystyna Mazurówna. Urodziła się 20 stycznia 1939 roku tuż przed wojną we Lwowie. Jest córką słynnego polskiego matematyka Stanisława Mazura.Stanisław Mazur to pierwowzór bohatera granego przez Piotra Fronczewskiego w serialu “Polskie drogi” według scenariusza Jerzego Janickiego również Lwowiaka i piewcę polskości Kresów Wschodnich.

Stanisław Mazur należał do KPP czyli Komunistycznej Partii Polski. Był bliskim współpracownikiem  Stefana Banacha – znanego przedwojennego matematyka.

Natomiast wracając do Krystyny Mazurówny to negatywnie wspomina swoje dzieciństwo. Chyba jej się nie dziwię?. Musiała mieć w takiej rodzinie przerąbane. Najpierw wojna po niej wyjazd do Łodzi.

Jej tato objąć katedrę na nowo powstałym Uniwersytecie Łódzkim. Ona natomiast marzyła zawsze o byciu tancerką. Po wielu perypetiach w tym rodzinnych udało jej się osiągnąć cel.
Została tancerką, zagrała w kilku filmach po czym pod koniec lat 60 wyjechała do Paryża by tam robić karierę.

Na tym by się skończyło, gdyby nie fakt, że mimo podeszłego wieku kobieta czuje się młodo.


Obecnie jest jurorką w programie "Tylko Taniec" w stacji Polsat. Zauważyłem w internecie wiele bardzo negatywnych i krzywdzących tę osobę komentarzy. Trochę mnie dziwią?.

W obliczu zmian systemu emerytalnego nie wróżą one niczego dobrego. Stosunek do osób starszych jest wręcz urągający ludzkiej godności.

Myślę, że to dobrze, że kobieta stara się zachować młodość. Przecież każda laska będzie kiedyś stara. Tego się nie da uniknąć. A jak ktoś mądry kiedyś śpiewał:
"To życie mija nie ja".


To szczera prawda. Nie możemy osobom starszym odmawiać prawa do godności. To przecież podstawowe ludzkie prawo.
Wielu ludzi zapewne przeraża jej sposób bycia i wizerunek medialny?.


Ubiera się jak papuga wręcz wyzywająco. Mnie przypomina Punka. To zapewne odstrasza od niej ludzi, ale niczego jej nie ujmuje. Kiedyś była piękna, dziś natomiast jest intrygująca.

Jest pewnym wzorem dla osób w jej wieku. Ja osobiście podziwiam jej odwagę bycia kimś wyjątkowym. To zasługuje na pochwałę.