środa, 24 kwietnia 2013

Papież Franciszek zdobywa wiernych.

Mija już prawie drugi miesiąc urzędowania nowego papieża Franciszka. Po początkowej ostrej krytyce związanej z jego wyborem pojawia się coraz więcej opinii świadczących o tym, że był to dobry wybór.

Papież ostro wziął się do pracy nie zważając na głosy tzw. “adwokatów diabła” i swoim głębokim zaangażowaniem na rzecz poprawy wizerunku kościoła zyskał sympatię starych wiernych a w wielu krajach pozyskał nowych.

Franciszek to człowiek, który nie boi się mówić otwarcie o współczesnych bolączkach w kościele i w ostatnich dniach ostro skrytykował tych księży, którzy zamiast służyć Bogu dbają tylko o swój własny interes.

Jak wiadomo papież był posądzany o współpracę z juntą wojskową i spiskowanie przeciwko lewicującym księżom a swą postawą udowadnia, że w pełni zasługuje na miano osoby, która dba o te sprawy o które właśnie lewicujący księża walczyli i nadal walczą.

Myślę, że papież Franciszek otwiera nową drogę w odbudowie zaufania wiernych wobec kościoła i jeśli mu się to uda będzie to nie tylko jego, ale też wielu światłych ludzi zwycięstwo nad ciemnotą i zacofaniem.