niedziela, 21 kwietnia 2013

Taniec na rolkach w Nowym Jorku.

Amerykanie to dziwny naród. Jeszcze kilkanaście godzin temu żyli zamachami w Bostonie, w których zginęły 3 osoby a niedaleko, bo w Nowym Jorku odbyły się zawody w tańcu na rolkach.

Zawody odbyły się w tradycyjnym miejscy dla tego typu imprez czyli Central Parku. Nowojorczycy nie wyobrażają sobie życia bez tego miejsca.

Jeżdżą tam na rowerach, deskorolkach, rolkach a także uprawiają codzienny jogging. Władze specjalnie ulokowały tam nowoczesny skate park, na którym nie tylko młodzi mogą szlifować swoje umiejętności.

Na rolkach można jeździć, ścigać się czy też grać w hokeja, ale także tańczyć. W serialu “Zeke i Luther” młodzi bohaterowie jeżdżący na deskorolkach zmagają się w kilku odcinkach z rolkarzami.

Ci ostatni denerwują ich przede wszystkim swym obciachowym tańcem, który nam może się kojarzyć z Disco Polo a im z latami 70’s.

Nie mniej jednak obecna zabawa w Central Parku zgromadziła nie tylko wielu zawodników, ale też gapiów, którzy z ochotą przyglądali się wyczynom rolkarzy. Może zatem wprowadzić by dyscypliną do Igrzysk Olimpijskich?.

Tak z ciekawości to przyjęłoby się to także u nas?.

Roller disco dancing in New York City USA