środa, 1 maja 2013

Licytacja ogromnego brylantu.

W najbliższych dniach zostanie zlicytowany jeden z największych diamentów jakie kiedykolwiek zostały odnalezione przez człowieka na Ziemi.

Dom aukcyjny Christie’s ogłosił, że diament znaleziony kilka lat temu w Botswanie ważący pierwotnie aż 236 karatów po udanej obróbce zostanie wystawiony na sprzedaż.

Ten, kto kupi brylant, który obecnie ma kształt gruszki o wymiarach 41 milimetrów długości i 25 milimetrów szerokości oraz wadze 102 karaty będzie miał przywilej nadania mu nazwy własnej.

Aukcja odbędzie się w Genewie w Szwajcarii 15 maja i przyciągnie najbogatszych ludzi świata. Nie wiadomo dokąd trafi, ale jest kilka możliwych tras jak kraje arabskie, Rosja, Chiny i oczywiście Indie.

To bogacze z tego ostatniego kraju uznawani są obecnie za najpoważniejszych klientów jubilerów. Kupują dużo drogich diamentów i wyrobów ze złota.

Diamenty to jedne z najdroższych i najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych. Są bardzo drogie a przy tym trwałe choć należy pamiętać, że należy je trzymać z dala od ognia, bo jak każdy węgiel łatwo płoną.

DSC_1155