czwartek, 16 maja 2013

Ustawa śmieciowa do Trybunału Konstytucyjnego.

Nie cichnie spór w kwestii wysokości opłat za śmieci jakie przyjdzie nam płacić od 1 lipca tego roku. Nowa ustawa śmieciowa spowodowała, że samorządy ustaliły nowe stawki za wywóz śmieci na poziomie horrendalnym.

Opozycja protestuje i dobrze, bo stawki mogą zrujnować budżety wielu rodzin. Już teraz wielu Polaków żyje w biedzie a nowe stawki mogą spowodować, że będzie im jeszcze trudniej.

PiS złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o rozpatrzenie zgodności nowej ustawy z konstytucją. Miejmy nadzieję, że orzeczenie będzie pozytywne?.

Czytałem w Ekspressie Ilustrowanym artykuł na ten temat, z którego wynika, że cena wywozu śmieci w Łodzi jest porównywalna z niemieckim Monachium. Pamiętać należy, że średnia płaca za zachodnią granicą jest 4 razy wyższa niż u nas.

Jeżdżąc sobie po Łodzi na rowerze widzę wiele dzikich wysypisk śmieci. Ludzie wyrzucają odpady byle gdzie, bo już teraz nie stać ich na wywóz, więc co będzie po 1 lipca?.

Obawiam się, że rząd chce nas zrujnować nową ustawą. Stawki powinny być adekwatne do możliwości finansowych mieszkańców naszego kraju. Może się okazać, że nowa ustawa spowoduje więcej szkód niż dobrego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz