czwartek, 16 maja 2013

Ustawa śmieciowa do Trybunału Konstytucyjnego.

Nie cichnie spór w kwestii wysokości opłat za śmieci jakie przyjdzie nam płacić od 1 lipca tego roku. Nowa ustawa śmieciowa spowodowała, że samorządy ustaliły nowe stawki za wywóz śmieci na poziomie horrendalnym.

Opozycja protestuje i dobrze, bo stawki mogą zrujnować budżety wielu rodzin. Już teraz wielu Polaków żyje w biedzie a nowe stawki mogą spowodować, że będzie im jeszcze trudniej.

PiS złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o rozpatrzenie zgodności nowej ustawy z konstytucją. Miejmy nadzieję, że orzeczenie będzie pozytywne?.

Czytałem w Ekspressie Ilustrowanym artykuł na ten temat, z którego wynika, że cena wywozu śmieci w Łodzi jest porównywalna z niemieckim Monachium. Pamiętać należy, że średnia płaca za zachodnią granicą jest 4 razy wyższa niż u nas.

Jeżdżąc sobie po Łodzi na rowerze widzę wiele dzikich wysypisk śmieci. Ludzie wyrzucają odpady byle gdzie, bo już teraz nie stać ich na wywóz, więc co będzie po 1 lipca?.

Obawiam się, że rząd chce nas zrujnować nową ustawą. Stawki powinny być adekwatne do możliwości finansowych mieszkańców naszego kraju. Może się okazać, że nowa ustawa spowoduje więcej szkód niż dobrego.