sobota, 1 czerwca 2013

Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Dziecka i z racji tego, że jest sobota nic szczególnego z tego powodu się nie dzieje. Czytałem jedynie, że premier Tusk zaprosił do siebie grupkę uczniów.

Wspominam o tym dniu tylko z jednego powodu. Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa z udziałem naszych wybitnych sportowców reprezentujących dyscypliny zimowe takich jak Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk.

Postanowili oni bronić swoim imieniem szkoły mistrzostwa sportowego w Zakopanem, któremu grozi zamknięcie. Okazuje się, że nie ma pieniędzy na kształcenie następców naszych mistrzów a trzeba nadmienić, że gdy Justyna odejdzie na sportową emeryturę to nie widać żadnej godnej jej następczyni.

Nie powinno zatem nikogo dziwić, że jeśli komuś zależy na tym, aby w kolejnych mistrzostwach i olimpiadach zimowych startowali z powodzeniem nasi reprezentanci to musi on bronić kształcenia dzieci.

Nasi mistrzowie skierowali pismo do minister sportu w obronie nie tylko istnienia samej szkoły, ale też jej rozbudowy, gdyż okazuje się, że nie ma ona sali gimnastycznej nie mówiąc już o innych ważnych elementach kształcenia.

Mnie osobiście jest wstyd, że tak bardzo zaniedbujemy kształcenie naszych sportowców, z których potem tak bardzo jesteśmy dumni na zawodach. Wtedy nasi dostojnicy gratulują im i obściskują a gdy trzeba wydać pieniądze na młodzież to chowają niczym strusie głowy w piasek.

Stockholm Sprint 2012 - 1/4 J. Kowalczyk (1)