niedziela, 2 czerwca 2013

Polacy pokonali studentów z USA.

Polscy młodzi, przyszli inżynierowie zdeklasowali rywali z całego świata i w konkursie amerykańskiej agencji NASA na najlepszy łazik marsjański zdobyli dwa pierwsze miejsca.

Wygrali studenci z Białegostoku przed kolegami z Wrocławia a dopiero na trzecim miejscu lokalni rywale ze Stanowego Uniwersytetu w Oregon.

To niebywałe wydarzenia w skali naszego kraju świadczy, że mamy zdolną młodzież, która ma szansę się rozwijać jeśli tylko dostanie taką szansę. Zresztą to nie pierwszy taki sukces naszej młodzieży.


Wracając do tematu to studenci z Politechniki z Białegostoku w próbach jazdy terenowej i poszukiwaniu życia okazali się najlepsi. Na 500 możliwych punktów zdobyli aż 493 deklasując rywali.

Ich pojazd nazywa się Hyperion i posiada 6 kół jezdnych oraz jest koloru białego. Konkurs nosi nazwę "University Rover Challenge". Wystartowało w nim bardzo wiele grup z całego świata. Zaprezentowano wiele nowatorskich rozwiązań i czekać teraz nam tylko przyszło na chwilę, gdy wreszcie polecimy na Marsa.