niedziela, 14 lipca 2013

14 lipca 2013 koniec marzeń.

Niestety, ale z wielką przykrością muszę stwierdzić, że nasza reprezentacja nie obroni tytułu wywalczonego w zeszłym roku w Lidze Światowej. Po dwóch porażkach z Bułgarią straciliśmy szanse na wyjazd do Argentyny.

Za dwa tygodnie walczyć będą reprezentacje Argentyny, Brazylii, Bułgarii, Włoch, Rosji i Kanady. Nasi chłopcy w tym czasie będą analizować swój fatalny występ próbując dociec braków, które sprawiły, że tak dużo przegraliśmy.

Musimy dobrze przygotować się do Mistrzostw Europy, które w tym roku organizujemy wspólnie z Danią. Wstydem byłoby, gdyby na mistrzostwach doszło do blamażu a my nie wyszlibyśmy z grupy.

Oglądałem sobotni pojedynek reprezentacji Polski i Bułgarii i zauważyłem, że mankamentem naszej gry było słabe wystawienie. Niestety, ale nie potrafiliśmy ze sobą współgrać i nasze błędy wynikały ze słabej wystawy, która kończyła się jeszcze gorszym atakiem.

Prowadziliśmy w spotkaniu 2:0, aby przegrać po tie-breaku. W ostatnim secie Bułgarzy prowadzili 13:9 i 14:9, ale dobra postawa na zagrywce byłego gracza Skry sprawiła, że odrobiliśmy straty na 14:14 lecz nie byliśmy wstanie przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę, co skończyło się ostatecznie porażką 19:17.

Miejmy nadzieję, że nasze dziewczyny, które za kilkanaście dni rozpoczynają walkę w tej samej lidze lepiej się przygotowały. Liczę na to, że w tym roku będzie lepiej niż w ubiegłym.