czwartek, 4 lipca 2013

4 lipca Dzień Niepodległości.

Dzisiaj 4 lipca w USA obchodzony jest Dzień Niepodległości, więc Amerykanie mają wolne. Środek lata i pełnia wakacji to czas wypoczynku o którym my Polacy 11 listopada możemy sobie jedynie pomarzyć.

Tego dnia wielu Amerykanów wybiera się na piknik, aby przy grillu i dobrej pogodzie wypocząć wśród znajomych i rodziny. Tego dnia odbywa się tam wiele imprez rekreacyjnych.

Nie mniej jednak dla nas najważniejszym wydarzeniem był mecz w Wimbledonie między Sabiną Lisicką a Agnieszką Radwańską.

Sabine Lisicki vs Agnieszka Radwańska.

Niestety zwycięsko z tego pojedynku wyszła Sabina reprezentująca Niemcy, ale na pocieszenie dodam, że jest ona Polką urodzoną w Niemczech dobrze mówiącą po polsku.

W tym momencie przypomniały mi się dane demograficzne ujawnione kilka dni temu, z których wynika, że blisko 18 mln Polaków mieszka poza naszą ojczyzną a najwięcej, bo blisko 12 mln w USA.

Oglądałem ten pasjonujący i bardzo długi pojedynek zakończony w trzech setach. W ostatnim Isia prowadziła 3:0 aby przegrywać 5:3 doprowadzając do stanu 6:5 dla siebie, aby w końcu przegrać 8:6.

Szok, ale trudno może następnym razem będzie lepiej a ja ze swej strony gratuluję Sabinie, bo była lepsza. Na tle Agnieszki jej warunki fizyczne są imponujące i nie dziwię się, że pokonała samą Serenę Williams.

Wimbledon 2013