piątek, 5 lipca 2013

5 lipca 2013 mecz Janowicza.

Dzisiaj 5 lipca w piątek odbędzie się mecz w Wimbledonie między Jerzym Janowiczem a Andy Murrayem ze Szkocji a stawką będzie gra w finale wielkiego szlema.

Chyba nie będę oglądał, ale zajrzę by sprawdzić wynik. Nie spodziewam się zwycięstwa Polaka choć dobrze mu życzę. Szkot to złoty medalista olimpijski z Londynu, więc to on jest faworytem.

Bitwa na Łuku Kurskim.

Równo 70 lat temu rozpoczęła się bitwa na Łuku Kurskim. Z lekcji historii wiem, że to największa bitwa pancerna świata w wyniku której Hitler na zawsze stracił inicjatywę na polu walki.

To tutaj na największą skalę użyto czołgów Tygrys oraz po raz pierwszy dział szturmowych Ferdinand.

Podatek VAT.

Natomiast 20 lat temu w Polsce wprowadzono podatek od wartości dodanej czyli VAT. Do tej pory wielu małych przedsiębiorców ma problemy z tego powodu.

Myślę, że ten podatek jest źle używany przez państwo, ale nie będę się o tym rozpisywać. Politycy może chcą dobrze, ale jednocześnie niwelują wśród ludzi przedsiębiorczość.

Zamach stanu w Egipcie.

W Egipcie sytuacja wciąż jest napięta po obaleniu prezydenta Mursiego i odsunięciu Bractwa Muzułmańskiego od władzy przez wojskowy zamach stanu.

Władze apelują do naszych turystów udających się do Egiptu, aby nie zwiedzali piramid. Wydaje się rozsądne, że bezpieczeństwo turystów jest na miejscu pierwszym.