niedziela, 28 lipca 2013

Ruszyła Letnia Gran Prix 2013

Tak jak, co roku pod koniec lipca ruszyła Letnia Gran Prix w skokach narciarskich na igielicie. Pierwsze w sezonie zawody odbyły się w niemieckim Hinterzarten.

Pooglądałem sobie trochę, ale bez rewelacji. Jakoś tak nie ciągnie mnie do skoków. W całej Polsce mamy tropikalne upały dochodzące do 40 stopni w cieniu.

W Łodzi był to najgorętszy dzień w roku a u mnie na termometrze w słońcu było 52 stopnie Celsjusza. W wielu miastach rozstawiono kurtyny wodne, aby mieszkańcy mogli się schłodzić.

W Łodzi na rynku Manufaktury odbyły się imprezy związane ze świętem Łodzi. 23 lipca 1423 roku król Władysław Jagiełło nadał wsi Łodzia miano miasta i od tej pory datuje się istnienie naszego grodu.

W tej chwili całe miasto jest rozkopane szeregiem inwestycji drogowych w tym Trasy Górna a lada dzień rusza budowa Trasy W-Z i oczywiście wciąż trwa wznoszenie nowego dworca kolejowego Łódź-Fabryczna.

Kłopotliwe trochę to lato w mieście w tym roku. Człowieka nie stać jest na wakacje, więc siedzi sobie w domu i czeka aż w końcu coś tutaj się zmieni na lepsze.

Manufaktura.

DSCF2702_Manufaktura