sobota, 10 sierpnia 2013

Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce w Moskwie 2013.

Dziś 20 sierpnia 2013 roku w Moskwie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce anno domini 2013 z udziałem ponad 3000 sportowców z 200 krajów świata w tym i z Polski.

Do podziały będzie 47 kompletów medali. Tradycyjnie mistrzostwa rozpoczęły się od maratonu pań, które wygrała Kenijka Edna Kiplagat przed Włoszką Valeria Straneo, która prowadziła przez 40 kilometrów, aby na ostatnim odcinku ulec Afrykance.

Trasa wiodła wśród malowniczych bulwarów rzeki Moskwy i ulicą Arbat – najbardziej chyba znaną ulicą Moskwy. Trzeba przyznać, że temperatura nie służyła bieganiu a dodatkowo Włoszka chora jest na jakąś dziedziczną chorobę i miała operację usunięcia Śledziony.

Z naszych zawodników dobrze spisali się ośmiusetmetrowcy Adam Kszczot i Robert Lewandowski, którzy awansowali do niedzielnych półfinałów oraz Żaneta Glanc, która w rzucie dyskiem awansowała do finału.

My Polacy nie liczymy może na grad medali, ale chcielibyśmy, aby nasi sportowcy tak jak ich poprzednicy na olimpiadzie w Moskwie w 1980 roku spisali się znakomicie.

Zawody lekkoatletyczne rozgrywane są na tym samym stadionie na Łużnikach, na którym odbywała się słynna olimpiada z której znamy tak zwany “gest Kozakiewicza”. Niestety nasz zawodnik startujący w tej samej konkurencji czyli Robert Sobera nie zaliczył żadnej wysokości i nie awansował do finału a szkoda.

Organizatorzy pochwalili się, że sprzedali wszystkie bilety, ale oglądając zawody nie zauważyłem pełnych trybun, więc chyba ktoś tutaj koloryzuje?.

Jestem wielce ciekawy jak wypadnie miss mistrzostw Europy Daria Kliszina, którą pilnie śledzą nie tylko rosyjskie media?.

Sportowcy.

David Kiprono Metto i Elisha Tarus Meli