wtorek, 13 sierpnia 2013

Nowe regulacje dla dzieci transgenderowych.

Ameryka to wyjątkowy kraj pod każdym względem, ale też każdy stan ma swoje własne regulacje. Wśród nich są liberałowie jak i konserwatyści. Kalifornia należy do tych pierwszych.

Południowcy znad oceanu spokojnego oda lat zaskakują kolejnymi liberalnymi regulacjami prawnymi. Tym razem władze Kalifornii postanowiły ułatwić życie dzieciom transgenderowym chodzącym do szkoły.

Młodzież w wieku przedszkolnym i szkolnym mająca trudności z identyfikacją własnej płci będzie miała możliwość wyboru z jakiej toalety chce korzystać i z kim chce ćwiczyć na wf-ie.

Tak się zastanawiam czy jakiś sprytny chłopak nie wpadnie na genialny pomysł by wmawiać wszystkim, że jest dziewczynką tylko po to, aby razem z koleżankami chodzić pod prysznic w wiadomym celu?.

Wydaje mi się, że w takim wypadku powinny powstać trzecie toalety dla osób o płci innej niż w metryce. Szkoły z reguły są koedukacyjne, ale mam wątpliwości czy jest to schemat optymalny.

Moim zdaniem warto wrócić do dawnych sprawdzonych wzorców i niech chłopcy chodzą do szkół męskich, dziewczynki żeńskich a homo nie wiadomo do specjalnych placówek, w których będą czuć się swobodnie.

Nie podoba mi się to, co obecnie dzieje się wokół seksualności człowieka, bo jest to zaglądanie ludziom do majtek i naruszanie wolności sumienia. Czuję się zniesmaczony współczesną polityką, która coraz bardziej jest ideologiczna a coraz mniej pragmatyczna. Wolność jest źle rozumiana i chyba niewiele można na to poradzić?.

Tak się zastanawiam dokąd zmierza ten świat i mam wrażenie, że w złą stronę, ale nie ma szans temu zapobiec. Czuję się jak marionetka, która nie może decydować o swoim losie.

子ども神輿連合渡御 Children Mikoshi Festival