poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Paweł Fajdek Mistrzem Świata!!!

Rewelacyjne wieści dotarły do mnie z Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w Moskwie, na których nasz młody młociarz 24-letni Paweł Fajdek zdobył złoty medal dla Polski.

Już w pierwszej próbie rzucił 81,97 metra, co dało mu najlepszy wynik tego dnia i złoto dla Polski. To pierwsze złoto i medal dla naszego kraju w tej imprezie.

Liczyliśmy na Szymona Ziółkowskiego, ale jego młodszy kolega zrobił to, co 33 lata temu na olimpiadzie w Moskwie nieżyjący już Władysław Komar w tej samej konkurencji.

81,07 metra to najlepszy wynik tego dznia do którego pozostali zawodnicy się nie zbliżyli. Paweł w drugiej próbie także miał dobry wynik, bo 80,92 metra. Chłopak pokazał wreszcie na co go stać i po zeszłorocznym niepowodzeniu na olimpiadzie w Londynie tym razem na luzie zrobił to na, co sam długo czekał.

Mamy kolejny wielki talent w tej dyscyplinie po wspomnianym przeze mnie Komarze, Ziółkowskim, Kamili Skolimowskiej i Anicie Włodarczyk. Za kilka dni ta ostatnia też będzie walczyła o medal i mam nadzieję, że stanie na podium, co będzie trudne, bo rywalki ma cholernie mocne.

Dzisiaj startował też Artur Noga, ale nie udało u się awansować do finału na 110 metrów przez płotki oraz Karolina Tymińska niezwykle urodziwa atletka w siedmioboju, ale słabo jej idzie. W skoku wzwyż skoczyła tylko 168 cm!.

Anita Włodarczyk.

Athletics, Olympic Stadium, Olympic Park - 11 August 2012 (Evening)