piątek, 27 września 2013

Czyżby odkryto Atlantydę?.

Przyjmuje się, że Atlantyda to fikcja literacka i wszelkie wieści na jej temat przyjmowane są sceptycznie a ludzi głoszących o jej istnieniu traktuje się jak wariatów. Istnieją jednak przesłanki, które mogą świadczyć o prawdziwości tez istnienia starożytnej cywilizacji.

Kilka dni temu w Pakistanie miało miejsce bardzo silne trzęsienie ziemi w wyniku, którego z dna morza Arabskiego wyłoniła się wysoka na 30 metrów wyspa. Kilkanaście lat temu miało tam miejsce podobne zdarzenie po którym wyspa pojawiła się po czym zanikła.

Istnieje wiele dowodów wskazujących, że silne trzęsienia ziemi mogą zmieniać krajobraz. Największe rezultaty przynosi to na wybrzeżach i morzach, gdzie ruchy tektoniczne mają najbardziej plastyczny charakter.

Ale nie to jest najważniejsze, lecz informacja z ostatnich chwil brzmiąca niemal jak science-fiction a z której wynika, że jakiś portugalski wędkarz sportowy odkrył nurkując w oceanie niedaleko wysp azorskich podwodną piramidę o wysokości 60 metrów!.

Znajduje się ona 40 metrów pod wodą w rejonie, który sam Platon wskazywał na potencjalną lokalizację Atlantydy. Szykuje się specjalna ekspedycja badawcza, której celem jest dokładne przeanalizowanie budowli zajmującej teren 8 tysięcy m2 oraz przyległego do niej obszaru.

Całkiem możliwe, że jest to pierwszy krok w kierunku odkrycia i przede wszystkim potwierdzenia tezy, że Atlantyda rzeczywiście istniała i nie jest to przejaw wyobraźni starożytnych pisarzy.

Biorąc pod uwagę wiele faktów znanych z historii można przypuszczać, że cywilizacja na Atlantyku rzeczywiście mogła istnieć. Świadczą o tym choćby podobieństwa pomiędzy Egipcjanami a starożytnymi Olmekami i Aztekami. Rodzi się pytanie skąd w Afryce i Ameryce wzięły się piramidy?.

Odpowiedź prawdopodobnie została znaleziona, ale wymaga jeszcze naukowego potwierdzenia.

Tak przy okazji tematu powiem, że dzisiaj w lokalnej gazecie znów pisano o cudownej piramidzie, w której cuda się dzieją, tym razem jest ona na działce i rzekomo sen w niej jest o niebo lepszy niż w domu.

PIRAMIDA.

The pyramids