wtorek, 3 września 2013

Katarzyna W. skazana na 25 lat, komentarz autora.

No to stało się i dzisiaj 3 września po kilku miesiącach procesu sąd podjął decyzję i skazał matkę Madzi za zabójstwo na karę 25 lat pozbawienia wolności.

To nie jest jeszcze wyrok ostateczny i zapewne strony będą się od niego odwoływać, ale faktem jest, że to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku.

Cała Polska żyła sprawą uprowadzonej rzekomo a jak się potem okazało zamordowanej Madzi. Później zrobiono z tego jakby szopkę albo przedstawienie i sam w zasadzie nie wiem, kto to zrobił czy pani Katarzyna W., czy może detektyw Rutkowski czy też sami dziennikarze?.

Faktem jest, że o sprawie było głośno, była ona kontrowersyjna a komentarze jakie do tej pory można znaleźć na ten temat w necie wskazują, że wywołała ona burzę emocjonalną w społeczeństwie.

Należy się zastanowić, kto jest tak na prawdę winny?. Palcami pokazuje się na panią K.W., ale w mojej głowie pojawiła się taka oto refleksja.

Mianowicie czy można zmusić kobietę by urodziła dziecko i wbrew własnej woli je wychowywała?. Ta konkretna przecież sytuacja pokazuje, że nie. Łudzimy się, że każda kobieta ma uczucia macierzyńskie i każda musi je dziecku okazywać.

Niestety tak nie jest. Świat nie jest taki prosty jak nam się wydaje i sami ludzie są przecież różni. Gdy jedni są ciepli i serdeczni inni myślą tylko o sobie i własnej sprawie.

Taka oto jest ta nasza smutna rzeczywistość na którą większego wpływu nie mamy. Wypada nam jedynie przyjąć do wiadomości, że ludzie są nieprzewidywalni.