niedziela, 8 września 2013

Koniec Memoriału H Wagnera 2013.

Zakończył się turniej imienia Huberta Wagnera rozgrywany w tym roku w Płocku z udziałem drużyn narodowych Polski, Niemiec, Holandii i Rosji, w którym triumf odniosła drużyna gospodarzy.

Jednak dzisiaj nasi zawodnicy przegrali z Rosjanami 1:3 i na pierwszym miejscu znaleźli się tylko dzięki wygraniu jednego seta. Wczoraj Rosjanie doznali porażki z Holendrami 0:3, co można uznać za ogromną niespodziankę.

To nie do końca jest dobra informacja, gdyż zbliżają się Mistrzostwa Europy i jeśli natrafimy na Rosjan to w głowie pozostanie ta porażka i może się to skończyć brakiem sukcesu a drużynę mamy silną i każdy kibic liczy na medal.

Mistrzostwa Europy Kobiet 2013 w siatkówce.

Obecnie trwają damskie mistrzostwa, w których nasza drużyna po niespodziewanej porażce z Czeszkami 2:3 i jeszcze bardziej nieprawdopodobnej wygranej z Bułgarią 3:1 nasze panie są pewne gry dalej.

Dzisiaj walczyć będą z faworyzowanymi Serbkami o pierwsze miejsce w grupie. Serbki to obecne mistrzynie Europy, które bronią tytułu. Będzie ciężko je pokonać, ale i Bułgarki wydawały się być poza zasięgiem.

Niestety, ale nasze dziewczyny przegrały jednak z Serbkami 1:3, ale jest nadzieja, że we wtorek w barażu sięgną po sukces. Grały dobrze a mogły jeszcze lepiej. Miło było popatrzeć na grę naszych w 3 secie.

Tak czy inaczej siatkówka to moja ulubiona dyscyplina, której oglądanie sprawia mi dużą frajdę.