poniedziałek, 23 września 2013

Złotka kontra reprezentacja Polski.

Aktualnie w naszym kraju odbywają się mistrzostwa Europy w siatkówce panów, ale z racji dnia przerwy zorganizowano pokazowy mecz pań z udziałem naszych “złotek” z 2003 roku z obecną reprezentacją.

W spotkaniu padł remis 2:2, przy czym dwa pierwsze sety wygrały mistrzynie a kolejne obecnie występujące dziewczyny. Miałem przyjemność obejrzeć ostatni set, bo za późno włączyłem telewizor, ale miło mi było obejrzeć choćby Małgorzatę Glinkę czy Maszę Liktoras.

Ach w nowym sezonie będzie można Gosię zobaczyć u nas w kraju w drużynie Chemika Police. To genialna siatkarka z mocną ręką, która potrafi zagrywać nie do obrony.

W trakcie meczu wspomniano też, że Dorota Świeniewicz powołuje specjalną fundację swego imienia do promowania młodych sportowców. To pożyteczna inicjatywa godna mistrzyni.

W drużynie złotek wystąpiła też Sylwia Pycia, którą będą mógł oglądać w łódzkiej drużynie Budowlanych. Obok niej grała jej zmienniczka Ania Podolec. Obie kiedyś wzięły udział w bardzo gorącej sesji dla jednego z magazynów dla panów.