czwartek, 14 listopada 2013

Awaryjny Volkswagen.

Ciekawa informacja napłynęła dzisiaj z agencji DPA, z której wynika, że jeden z największych producentów samochodów na świecie grupa Volkswagen ma problemy z awaryjnością swoich modeli.

W wyniku tego potrzeba będzie skierować do naprawy blisko 2600 tysięcy samochodów. Nie pamiętam kiedy ostatnio problem dotyczył tak wielu pojazdów?. Najważniejsza informacja to taka, że awarie dotknęły dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów stosowaną w modelach Skody – popularnej w Polsce, Audi, Seata i oczywiście Volkswagena.

Naprawy wymaga też 800 tysięcy egzemplarzy modelu Tiguan, w którym powstaje ryzyko wystąpienia awarii oświetlenia i 240 tysięcy Amarok osobowo-dostawczych, gdzie stwierdzono ryzyko nieszczelności przewodów paliwowych.

Ta ostatnia informacja budzi uzasadnione obawy. Niestety wiąże się to nie tylko z kosztami, które pokryje producent, ale też ryzykiem, że serwisy firmowe zostaną zablokowane na pewien czas, co utrudni załatwienie innych spraw.

Wydaje mi się, że problem jest bardzo poważny i świadczy o niedbalstwie w firmie. Mam nadzieję, że podobna sprawa już się nie powtórzy choć przecież zdarzają się one nagminnie. Niedawno podobny problem wystąpił w przypadku Mazdy i Toyoty.