piątek, 1 listopada 2013

Strzały na lotnisku w Los Angeles.

Mamy dzisiaj 1 listopada. Nie wiem jak w USA, ale w Polsce jest święto. Wczoraj w Ameryce obchodzono Halloween a dzisiaj świat obiegła wiadomość, że na lotnisku w Los Angeles doszło do tragedii.

Ponoć jakiś szaleniec ze strzelbą zaczął strzelać do ludzi. Sytuacja wydarzyła się wczesnym rankiem miejscowego czasu w wyniku, której zamknięto cały terminal. Napastnik został zastrzelony przez policję, ale wcześniej zabił i zranił wiele osób.

To kolejna taka tragedia, która w ostatnich czasach wydarzyła się w USA, które walczą ze światowym terroryzmem a mam wrażenie, że problem mają z zupełnie czym innym. Trudna sytuacja ekonomiczna powoduje, że coraz więcej ludzi popada w szaleństwo.

Wiadomo nie od dziś, iż kryzys wywołuje szereg zmian w psychice człowieka, które powodują, że względnie normalni stają się nagle niebezpieczni dla otoczenia. Bez zmian w samym systemie ekonomicznym nic się nie zmieni.

Jeżeli chcemy żyć w bezpiecznym świecie musimy zmienić uwarunkowania, które wpływają na ogólny stan psychiczny społeczeństwa. Nie można się tłumaczyć brakiem pieniędzy a trzeba wreszcie zacząć działać tak, aby problemy ekonomiczne nie skutkowały kolejnymi tragediami.