piątek, 22 listopada 2013

Współczesne brytyjskie niewolnice.

Całą Wielka Brytania a także ja sam jest w szoku po tym, jak policja ujawniła, że w jednym z domów w londyńskiej dzielnicy Lambeth przez 30 lat małżeństwo 67-latków przetrzymywało w swoim domu niewolnice.

Sprawa dotyczy trójki kobiet w tym pewnej 30-latki, która całe swoje dotychczasowe życie spędziła w niewoli. To prawdziwy skandal i szok zważywszy, że przecież Wielka Brytania od kilku wieków nie jest już państwem niewolniczym.

Szczegółów sprawy nie podano, ale wiadomo, że chodzi o parę, która nie jest etnicznymi Brytyjczykami oraz, że wyszła po wpłaceniu kaucji. Cała sprawa wydaje się być dziwna i świadczyć może o znieczulicy i braku informacji.

Na pewno jakieś elementy kontroli i bezpieczeństwa nie zadziałały, ale trzeba pamiętać, że w państwie wolnych ludzi nie wszyscy obywatele są dobrzy i prawi w związku z czym dzieją się rzeczy drastyczne, które normalnym ludziom wydają się być wręcz abstrakcyjne.

Trzy uwolnione panie pracowały, jako służba domowa bez żadnego wynagrodzenia i nie wiadomo też jak była traktowana. Nie powinno, więc nikogo dziwić, że tak dużo ludzi ginie bez słowa i jest wykorzystywana. Nie podoba mi się ta sytuacja, ale przyznam, że nie widzę sposobu na jej rozwiązanie.