sobota, 21 grudnia 2013

Jan Ziobro wygrywa w Engelbergu

Niesamowite zaskoczenie w Szwajcarii, gdzie wygrał Polak Jan Ziobro. Dotąd nieznany szerszej publiczności zawodnik prowadził po pierwszej serii i po drugim skoku na 141 metrów wygrał konkurs. Nota 275,4 dała zwycięstwo Janowi Ziobro.

 

Na drugim miejscu uplasował się Kamil Stoch, który po pierwszym słabszym skoku i 7 miejscu po pierwszej serii w drugiej skoczył świetnie i zajął miejsce na drugim stopniu podium. W zawodach wzięło udział 6 naszych skoczków i wszyscy awansowali do drugiej serii.

Pamiętać jednak należy, że do Szwajcarii nie pojechało wielu zawodników z czołówki. Japończycy postanowili przygotowywać się u siebie do konkursu Czterech Skoczni. Kamil Stoch od dzisiaj jest liderem klasyfikacji generalnej.

Słabo spisał się dotychczasowy lider Gregor Schlierenzauer. Zajął dalekie miejsce i stracił żółtą koszulkę lidera. Nikt z komentatorów nie mógł uwierzyć, że to Jan Ziobro wygra i ja sam też byłem zaskoczony.

Brawo Polacy, Jan Ziobro to siódmy zawodnik z Polski, który uplasował się na pierwszym miejscu podium, dobrze spisał się też Klemens Murańka, zawodnik po raz pierwszy w karierze awansował do pierwszej “10”.

Skispringen Sommer Grand Prix Klingenthal 2./3.10.2013 - Kamil Stoch