sobota, 7 grudnia 2013

Kobiety w Bractwie Muzułmańskim.

W zasadzie islam słynie tutaj w Europie z braku tolerancji i poszanowania kobiecej godności. Kierujemy się stereotypami, które kreują media. Dziwić, więc powinien fakt, że 14 członkiń Bractwa Muzułmańskiego stanęło przed sądem.

Dokładnie 14 dorosłych członkiń i 6 niepełnoletnich dziewcząt stanęło przed sądem w Aleksandrii za udział w masowych demonstracjach po zatrzymaniu prezydenta Muhammada Mursiego wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego posądzanego o islamizację Egiptu.

Dziwna to sprawa, bo skoro islamiści tak źle traktują kobiety to czemu tyle przedstawicielek płci pięknej opowiada się po stronie BM?. Wbrew pozorom nie jest to trudne pytanie a odpowiedź wynika przede wszystkim z naszej mentalności.

Europejczycy uważają się za pępek Wszechświata i wszystkie dobro naszej cywilizacji. To wywyższanie się powoduje, że patrzymy na odmienności z perspektywy tego lepszego, który więcej wie i powinien decydować, co jest dobre a co złe.

Niestety jest to błędne podejście ponieważ świat nie jest czarno-biały. Kobiety należące do BM zazwyczaj wywodzą się z biedniejszej części społeczeństwa, która w islamie upatruje tego samego, co my w czasach PRL-u w wierze katolickiej.

Za tym wszystkim kryją się oczywiście pieniądze. To one decydują, kto za kim stoi w Egipcie, ale przecież nie tylko. Kobiety przez islamistów kuszone są przede wszystkim stabilnością ekonomiczną. Politycy z tej frakcji przekonują do siebie kobiety tym, że nie będą musiały pracować a ich utrzymanie będzie spoczywało na mężczyznach.

Wiem, że brzmi to jak na nasze warunki nieco łatwowiernie, ale każdy, kto zna mentalność kobiet wie, że można je przekonać głupimi nawet obietnicami. Ten element psychologicznej gry wykorzystują członkowie BM, aby werbować kobiet, która w samej organizacji nie pełnią wiodącej roli.

Wracając do tych 14 członkiń BM to zostały one skazane na 14 lat pozbawienie wolności a obecnie toczy się proces apelacyjny, który zapewne nie zmieni już przyjętego werdyktu.

Gezirat El Dahab