środa, 29 stycznia 2014

Pechowe 16 urodziny.

16 lat to taki okres w życiu zwłaszcza w USA, w którym młody człowiek myśli, że jest już dorosły i urządza sobie cudne przyjęcie zwane za oceanem “sweet sixteen”. To ma być tak samo wyjątkowy dzień w życiu jak nasza “osiemnastka”.

Nie dla wszystkich jest on szczęśliwy o czym wielokrotnie przekonywali się jubilaci. Dajmy na to wczoraj w Teksasie jedna z panien zażyczyła sobie od ojca skoku na spadochronie tzw. “skydiving”. Pechowo nie otworzył jej się spadochron na wysokości 3500 metrów i ostatecznie dziewczyna wylądowała w szpitalu.

I tak miała szczęście, że przeżyła, bo wiele takich wypadków kończy się śmiercią. W takim momencie pojawia się też odpowiedź na pytanie dlaczego 16 lat to taki magiczny okres w życiu amerykańskiego nastolatka?

Otóż za oceanem 16 lat to taki magiczny wiek, w którym znika wiele administracyjnych zakazów jak prawo do skoku na spadochronie czy prawo jazdy. Jedynie pić alkoholu nadal jeszcze nie można. Gdy znika zakaz pojawia się chęć zasmakowania zakazanego owocu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz